MAGICZNE FASOLKI – olejek pracaxi w kosmetyce.

Pracaxi dla mieszkańców Amazonii to nazwa bardzo przydatnego drzewa. Nie dość, że jest bardzo dobre do palenia, ponieważ jego łodygi zawsze są suche, to w dodatku wytworzony z (zamkniętych w podłużnych łuskach nasion) rośliny olej jest drogocennym panaceum na wszelkie choroby i dolegliwości, a co więcej- naprawia, leczy i regeneruje skórę oraz włosy.

Od wieków używany był on do leczenia wszelkiego rodzaju chorób skórnych, poparzeń, skaleczeń, plam, przebarwień, ciężko gojących się ran, trądziku, łuszczycy, infekcji.

Dziś jest ulubionym kosmetykiem kobiet, zwłaszcza dojrzałych, zmagających się z rozstępami i zwiotczałą, pozbawioną napięcia skórą twarzy i ciała.

Posiada niezwykłe właściwości pielęgnacyjne i regenerujące włosy. Takiego połysku i odżywienia nie zapewni nam żadna odżywka do włosów. Pracaxi wzmocni ponadto odnowę komórkową włosów i skóry. Odmłodzenie i regeneracja: dwa najbardziej j pożądane przez kobiety efekty.

Używany jest on również przeciwko różyczce oraz w celu eliminacji blizn powstałych po przebytej ospie wietrznej.

Pobudza produkcję kolagenu i elastyny dużo lepiej niż powszechnie używane w kosmetyce kremy.

Chętnie używają go nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, ponieważ przyczynia się do wzmacniania cebulek włosów hamując łysienie.

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w ten cenny olejek musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach dotyczących wyboru odpowiedniego preparatu oraz sposobu jego przechowywania:

  • należy zawsze wybierać olejek tłoczony na zimno- tylko ten zawiera moc drogocennych dla naszego ciała i włosów składników
  • olejek nie lubi światła, dlatego należy przechowywać go w ciemnej buteleczce- w innym przypadku po prostu zjełczeje.
  • najlepiej przechowywać go w lodówce, aby długo zachował świeżość i swoje właściwości.
  • olejek pracaxi nie zniesie działania drobnoustrojów ani bakterii- zaczną się one po prostu rozmnażać w buteleczce, dlatego należy dokładnie myć ręce przed użyciem olejku oraz dbać o to, aby opakowanie w którym go trzymamy było zawsze szczelnie zamknięte.