Olejek pracaxi antidotum na suche włosy.

Właściwości olejku pracaxi są bardzo dobrze znane wszystkim kobietom, które dbają o swoje włosy. Co jest takiego niezwykłego w tym produkcie? Z pewnością chodzi o składniki. To one w głównej mierze zapewniają prawidłową kondycję skóry głowy, a co za tym idzie – także i włosów. Do tych składników zaliczyć możemy między innymi dobrze znane nam kwasy tłuszczowe (w tym behenowy i lignocerynowy), witaminy, minerały i substancje nawilżające. Jednak składniki to nie wszystko. Olejek pracaxi posiada również wiele cennych właściwości. Pomocny jest w pielęgnacji skóry ciała i włosów.

Olejek pracaxi ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Łagodzi podrażnienia skóry, niweluje alergie i koi stany zapalne. Dogłębnie nawilża, redukuje przebarwienia, wygładza zmarszczki i rozstępy. Może być stosowany do masażu i demakijażu, a także jako balsam do ciała. Olejek pracaxi jest także wykorzystywany do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Zapewnia włosom naturalną ochronę w postaci natłuszczającej powłoczki. Zabezpiecza ona pasemka przed działaniem szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego, tj. promieniowania słonecznego, zanieczyszczeń, chlorowanej lub słonej wody, wysuszających składników obecnych w produktach farbujących lub głęboko oczyszczających. Olejek pracaxi chroni także włosy przed gorącym powietrzem wytwarzanym przez niektóre urządzenia fryzjerskie. Ponadto, produkt regeneruje rozdwojone końcówki, zapobiega uszkodzeniom mechanicznym i chemicznym, wzmacnia włosy i przeciwdziała ich wypadaniu. Odbudowuje cebulki włosowe, przyspiesza metabolizm komórkowy i regenerację skóry głowy. Olejek pracaxi nabłyszcza pasemka i sprawia, że są miękkie w dotyku. Ułatwia rozczesywanie i suszenie; dzięki niemu włosy są bardziej podatne na układanie i modelowanie.

Co jeszcze o olejku pracaxi powinnyśmy wiedzieć? W pełni ekologiczny i naturalny produkt musi być tłoczony na zimno i nie może być poddany procesowi rafinacji, czyli oczyszczaniu. Posiada płynną konsystencję, żółty kolor i orzechowy zapach. Aby na dłużej zachował swoje właściwości, powinien być przechowywany w odpowiednich warunkach. Ciecz nie może być narażona na działanie światła, powietrza i wilgoci, należy trzymać ją w szczelnie zamkniętym opakowaniu, najlepiej z ciemnego szkła. Przed aplikacją olejek pracaxi można podgrzać, aby łatwiej i szybciej nakładał się. Dzięki płynnej konsystencji bardzo szybko wchłania się w skórę głowy i włosy, nie pozostawia tłustych śladów i nie skleja pasemek. Efekty kuracji można zobaczyć już po kilku pierwszych aplikacjach.